Перегрів кондиціонера
У спеку, незалежно від температури за вікном, важливо, щоб усередині приміщення завжди була хороша і приємна атмосфера. І в досягненні такої атмосфери на допомогу приходить кондиціонер, який вирішує величезну кількість проблем, як усунення спеки, так і очищення повітря. Але може статися, що при включенні кондиціонер відразу вимикається або замість легкого прохолодного вітерця випускає тепле повітря. Причин може бути кілька, але найчастіше це перегрівання кондиціонера. Цю проблему потрібно вміти розпізнавати та своєчасно лагодити, щоб не довелося купувати нову техніку. У цій статті буде описано, як саме варто боротися і не допускати перегріву.
Чому перегрівається кондиціонер?
Якщо ви помітили, що ваш кондиціонер перегрівається і не знаєте чому, то це може стати серйозною проблемою надалі. Адже якщо не знати причини неполадки її неможливо усунути. А різні експерименти рідко призводять до бажаного позитивного результату. Саме тому потрібно чітко знати від чого може перегріватись ваша техніка, щоб виправити цю неполадку та забути про таку проблему на завжди. Ось перелік найчастіших причин перегріву кондиціонера:
- Сама очевидна причина — це потрапляння кондиціонера до екстремальних термальних умов. Це може бути занадто висока температура, так і знижена. Якщо кондиціонер довго знаходиться в належних умовах, його датчики зчитують показання зовнішньої атмосфери і пристрій намагається адаптуватися до цих умов, що і призводить до перегріву і системного збою.
- Неправильний монтаж техніки, а саме, неправильно обране місце. За недосвідченістю більшість користувачів встановлюючи техніку самостійно не враховують погодні умови та рух сонця, маючи кондиціонер де доведеться. У такому випадку кондиціонер може опинитися під сонячним промінням тривалий час, що призводитиме до перегріву корпусу пристрою, а після і всієї системи.
- Недостатня кількість фреону у контурі. У такому разі кондиціонер чисто фізично не зможе підтримувати необхідну температуру в собі, від чого і виникає перегрів техніки.
- Занадто великий засор фільтрів та інших частин кондиціонера можуть призвести до системного збою та перегріву.
- Поганий стан масла в компресорі. Це можна визначити за темним відтінком та горілим запахом.
- Кондиціонеру заважає якийсь предмет виводити тепло з пристрою. Якщо ваша техніка знаходиться недостатньо далеко від різних предметів для якісного теплообміну, то результат простий і очевидний, а саме перегрів.
- Механічні пошкодження та виробничий шлюб. Можливо при транспортуванні або подальшому використанні кондиціонеру було завдано механічних збитків, що викликало поломку або несприятливі умови для роботи, що також може призвести до перегріву. А у випадку, якщо жодна з вищенаведених причин не підійшла і кондиціонер став перегріватися при перших запусках, то можливо це виробничий шлюб, що є рідкість, тому краще проконсультуйтеся у сервісі, де вам скажуть точно.
Це найчастіші причини перегріву техніки, які можуть бути у вас. Будь-яку з цих причин можна усунути або не допустити, якщо відноситься до техніки з особливою увагою і регулярно обслуговувати. Адже неуважність користувачів є частою причиною регулярних ремонтів. Не забувайте перевіряти стан кондиціонера з періодичністю щодо його використання (якщо використовуєте часто, то часто перевіряйте).
Які поломки можуть супроводжуватися такою проблемою?
Якщо знати причини, то можна не допустити або вирішити проблему перегріву та запобігти можливій поломці. Але що, якщо поломка вже трапилася? У такому разі потрібно звертатися до фахівця, щоб той провів діагностику та відремонтував ваш кондиціонер. Однак, користувачам теж варто знати про можливі поломки, які призводять до перегріву або через перегрівання. Ось ці поломки:
- Самою слабкою і незахищеною частиною кондиціонера є його компресор, який ламається найпершим практично при будь-яких неполадках. Саме тому з особливою увагою ставиться до своєї техніки. Компресор ламається найчастіше, якщо кондиціонер працює довгий час у термально неналежних умовах.
- Поломка контуру та витік фреону. Ця проблема може виникнути при системному збою під час перегріву або механічної деформації.
- Цілком поширена поломка — це неправильна робота або повна відмова спеціального вентилятора, який відповідає за зниження температури. У разі поломки цієї деталі кондиціонер просто не знижуватиме температури, що нагріватиме його під час роботи.
Всі ці поломки може усунути хороший і досвідчений майстер, а не допустити може будь-який користувач, який знає про вищеописані причини. Будь-яка з цих поломок може просто призвести до перегріву або повністю вивести з ладу техніку, тому краще не ризикувати і не допускати перегріву, а також виконувати спеціальні дії щодо захисту кондиціонера.
Як можна вберегти кондиціонер від перегріву?
Перегрів сам по собі не дуже страшний, якось, що його може викликати або до чого призведе тривалий перегрів кондиціонера. Тому краще за це зовсім не допускати, щоб уникнути зайвих витрат на ремонт. Але просто недопущення вищеописаних причин може бути недостатньо, тоді варто знати про те, як можна вберегти свою техніку від рокового перегріву.
Найкращим рішенням буде це звернеться в сервіс , де вас зможуть проконсультувати майстри з приводу вашої моделі, а саме, який пом'якшувальний засіб можна використовувати. Подібні засоби допомагають мінімізувати ризик перегріву та оптимізувати, а іноді й покращити якість роботи техніки. Крім цього важливо стежити за станом кондиціонера, адже може бути таке, що ваш кондиціонер так сильно сильно засмічився, що не здатний правильно функціонувати. Крім цього, не забувайте про регулярні діагностики, які допоможуть вам бути краще обізнаним про стан кондиціонера.