Продувка азотом кондиціонера в місті Київ
Коли саме проводять опресування системи?
Проводять її у таких випадках:
-
Під час проведення монтажних/демонтажних робіт кондиціонера.
-
При проведенні діагностики та визначенні місця витоку холодоагенту в системі.
-
При проведенні розтину магістралі, по якій протікає холодоагент для заміни компресорів, фільтра або усунення інших проблем.
-
Якщо самі комунікації системи клімат контролю планують помістити під час ремонту під гіпсокартон або штукатурку.
-
Проводять її і в тому випадку, якщо в системі існують довгі для холодоагенту магістралі та мідні трубки в них з'єднані методом паяння.
Порядок опресування
У даній роботі майстри застосовують саме азот – він безпечний і інертний, та й сам склад йде чистим і вологи, небезпечні для кондиціонера домішок. Але як кажуть наші майстри, все одно при використанні азоту в нього в невеликій кількості додають фреон. при визначенні течі апаратура просто на чистий склад азоту не відреагує.
Саме опріснення та перевірка системи на герметичність проводиться в наступному порядку.
-
Першим правилом майстер буде усувати з магістралі фреон – дані роботи можуть проводитись двома способами. Тут багато що визначено тим, який саме вузол потребує ремонту. Якщо це стосується внутрішнього блоку – переганяють у зовнішній, якщо зовнішній блок - ємність за допомогою спеціального обладнання.
-
Далі йде демонтаж магістралі, по якій протікає фреон і усувають майстри безпосередньо саму несправність.
-
Після майстер проводить монтажні роботи з встановлення магістралі, по якій протікає холодоагент і проводиться сама опресовка за допомогою азоту.
-
Далі йде видалення з магістралі азоту, а після – вакуумування самої спліт – системи.
Завершує всі роботи, майстер проводить перевірку системи на герметичність і за позитивних результатів проводить заправку кондиціонера фреоном.
А чи можна обійтися без цього?
Сама по собі перевірка системи на герметичність за допомогою азоту – процедура, що вимагає певних знань і умінь, тому деякі несумлінні майстри можуть просто ухилятися від неї. Але якщо сама магістраль кондиціонера замурована в стіну або під стелю. не варто ігнорувати її.
При порушенні герметичності та протіканні фреону – магістраль може розірвати, що в результаті призведе до псування самого майна. Тому так важливо монтувати кондиціонер з такою важливою процедурою вакуумування та опресування та всі роботи – довірити лише досвідченим майстрам, що має під рукою все необхідне обладнання, як і теоретичні/практичні знання та досвід.
Деякі користувачі можуть запитати, а чому не можна використовувати для цього фреон, а тільки азот? Перше - фреон коштує дорожче азоту, але навіть це не так важливо, за словами майстрів.
Фреон чудово підходить для опресування, оскільки в нормальних умовах легко може змінювати свій агресивний стан – він легко може переходити з рідини в газ і назад.
Наприклад, в системі впав тиск, і закономірно постає питання – як визначити, чи це пов'язані з протіканням чи сам фреон частково перейшов у стан конденсату. Саме тому для цих цілей застосовують азот, який за звичайних умов залишається газом, на відміну від фреону.