Підготовка до використання кондиціонера влітку
Сучасні кондиціонери працюють сьогодні не лише на охолодження, а й на обігрів. Але як правильно підготувати його до використання влітку, особливо якщо кондиціонер консервували на зиму? Як підготувати його до роботи на охолодження? Що варто знати перед запуском.
Перевірка працездатності та відсутності помилок
Перед запуском кондиціонера, майстром проводиться обов'язкова перевірка працездатності системи кондиціонера, перевірка відсутність помилок. І перше, досвідчений майстер перевірить дельта Т-температуру. Це показник того, яке повітря виходить із самого кондиціонера. І в цьому випадку майстер проводить вимірювання температури, що виходить із системи, та оптимальні показники, які варіюють у межах -6-11°С. При відхиленні від норми, майстер проводить перевірку інших систем та вузлів, і в міру потреби - ремонтує, оскільки відхилення говорить про некоректну роботу кондиціонера.
Також майстер https://climat-service.kiev.ua/ обов'язково проведе перевірку за такими пунктами:
• Чи достатньо холодоагенту в системі, чи немає протікання. У міру потреби проводиться дозаправка чи усунення течії.
• Майстер перевірить роботу випарника та термостата, а також електронне управління, встановивши, що сама система охолодження та обігріву не працюватиме одночасно. У міру потреби зачистить контакти, замінить деталі, що вийшли з ладу, вузли.
• Проводиться перевірка роботи ременів, при необхідності – їх заміна.
Саме своєчасне та регулярне обслуговування і діагностика дозволять не допустити серйозних та несподіваних поломок.
Чистка кондиціонера та його оточення
Чищення кондиціонера та його оточення – важлива складова ефективної та безперебійної роботи всієї спліт-системи. Також важливо пам'ятати, що чистити треба як внутрішній, так і зовнішній блоки. При цьому для забезпечення цілісності зовнішнього блоку, що монтується на вулиці, над ним варто встановити козирок або ґрати, які захищатимуть його від опадів, сторонніх предметів що можуть порушити його цілісність. При потребі майстер проводить чищення фільтрів, внутрішніх вузлів, деталей.
Щодо того, як часто варто проводити чищення кондиціонера.
Професійне чищення варто проводити двічі на рік, зокрема перед початком теплого сезону та по його завершенню. При цьому в процесі роботи майстер застосовує спеціальне обладнання, безпечні засоби для очищення робочих механізмів. Також самому власнику варто двічі на місяць чистити фільтри у внутрішньому блоці від пилу. Це дозволить покращити роботу кондиціонера, а також виключить поширення в приміщенні пилу, небезпечних мікробів.
Забезпечення достатньої вологості в приміщенні
Не кожен знає, але кондиціонер під час роботи забирає з приміщення вологу. Це добре, якщо рівень вологості підвищений у приміщенні. Але якщо повітря в квартирі занадто сухе, то для забезпечення комфорту варто підвищити рівень вологості. Можна використовувати спеціальні зволожувачі або інші прийоми, що дозволяють підвищити рівень вологості.
• Поставте в кімнаті рослини – їх регулярний полив, миття листя дозволить підвищити вологість.
• Поставте відкриті ємності з водою – так повітря в приміщенні постійно зволожуватиметься і не пересихатиме.
• Якщо в кімнаті стоїть один або кілька акваріумів із відкритими кришками, то питання зволоження повітря буде вирішене само собою.
• Розвішування мокрих речей або встановлення кімнатного фонтану. Це також дозволить усунути надмірну сухість повітря у будинку.
Щоб виміряти рівень вологості в будинку - можна використовувати спеціальний прилад гігрометр. Якщо показники більше 50% вологості, можна використовувати кондиціонер.
Налаштування параметрів кондиціонера
У літню пору спека може сильно докучати людям, тому багато хто встановлює у своєму будинку кондиціонер. Перед початком літнього сезону його параметри варто налаштувати правильно – це не тільки комфорт у будинку, а й оптимізація ефективності роботи кондиціонера. І перше, важливо правильно вибрати режим.
• Натискаєте кнопку Mode, далі на пульті стрілкою вгору і вниз вибираєте необхідний режим, і вибрати символ сніжинки або Cool.
• Далі слід натискати кнопку ТЕМП і встановлювати бажану температуру.
І вже після цього в приміщенні встановлюватиметься задана комфортна температура. Багато кондиціонерів при виході за встановлений параметр відключаються, переходять в економ-режим. Але якщо на вулиці не так вже й спекотно влітку – варто взяти до уваги низку правил, порад.
• Щоб не допустити різкого звуження судин при вході в охолоджене приміщення, максимум різниці між температурами на вулиці та будинку не повинен перевищувати 5 градусів за Цельсієм.
• Не варто ставити температуру нижче 18 градусів, щоб навіть влітку не простудитися.
• Якщо температура на вулиці менше 12 градусів – не рекомендується ставити режим охолодження, це призведе до поломки агрегату.