Нові можливості в кондиціонуванні просторів: технології, які застосовуються сьогодні
Сучасні кондиціонери - це наймасовіший предмет техніки, який вибирають і встановлюють в будинках, квартирах і офісах. Але розвиток науки не стоїть на місці, тому і розвиток кліматичного обладнання також не стоїть на місці. І на ринку все частіше з'являються розумні та інтелектуальні системи. Але чи коштують вони своїх грошей і наскільки вони допоможуть заощадити – розглянемо далі.
Інтелектуальні кондиціонери
Як вони допоможуть економити енергію?
Комп'ютерна електроніка сьогодні пронизує всі частини життя людини. Тому інтелектуальний кондиціонер у будинку – не рідкість. Але які його недоліки та переваги? Чи може він економити електрику? І перше, що варто сказати – його мінус – це висока вартість, а також необхідність встановлювати в будинку систему «розумний будинок». Це нерідко може коштувати багато грошей. Але важливо відзначити, що такі системи справді допомагають заощадити електрику.
Зокрема, можна запрограмувати автоматичне включення системи на охолодження у певні часові рамки з встановленням чітких температурних параметрів. І тут розумний кондиціонер запускатиметься до встановленого часу і в приміщенні встановиться задана температура. Тобто сам кондиціонер не працюватиме весь час, тому заощадження вже суттєве.
Є також у розумних кондиціонерах режими Eco & Evergy для економії електрики – вони допоможуть налаштувати систему для роботи в заданому температурному діапазоні та не витрачати багато кіловат. Також є й корисна функція в розумних кондиціонерах автоматичного самоочищення - це дозволить системам не забиватися пилом, брудом, не працювати на знос, споживаючи багато електрики.
Не меншою ознакою інтелектуального кондиціонера є і вбудовані спеціальні тепло-і світлочутливі пристрої. За рахунок них система реагує на зміну навколишнього простору: чи є люди в приміщенні, чи ні. І саме за їх рахунок система працює, коли в будинку є люди, і відключається, якщо там нікого немає. Все це контролює мікропроцесор кондиціонера, і тому можна говорити про суттєву економію електрики.
Мультизональні кондиціонери
Як вони працюють та що вони можуть забезпечити?
Сучасні мультизональні кондиціонери відзначені ефективною роботою, але й неабиякою вартістю. Але які вони мають недоліки та переваги? Намагатимемося розглянути далі.
Якщо говорити про їх відмінність від інших видів кондиціонерів, то мультизональні кондиціонери дозволяють охолодити приміщення відразу декількох кімнат. І як правило, сам зовнішній блок може обслуговувати від 2 до 8 кімнат, залежно від потужності та виробника.
Зокрема, внутрішній блок може бути канальний або касетний, настінний, і до кожного йде магістраль, якою протікає фреон, кабелі живлення. Простота проектування, підключення даного виду кондиціонера не надто відрізняється від звичайних кондиціонерів.
Але вони можуть створити комфортний мікроклімат у кількох приміщеннях одночасно, при цьому в кожному окремо можна регулювати температуру.
Плюси такої системи:
• Можна встановити та підключити до 8 внутрішніх блоків у різних приміщеннях до одного зовнішнього.
• Є широкий вибір на ринку внутрішніх блоків, керувати якими можна окремо.
• Наявність одного зовнішнього блока.
• Найменший вплив на дизайн фасаду будинку.
Але при виборі цієї системи варто брати до уваги і мінуси:
• Проектування, як і монтаж, набагато складніше, ніж у спліт – системі.
• Дорожче стоїть, ніж інші спліт-системи.
Тому для 2-х або 3-х кімнатної квартири це буде оптимальний варіант.
А підібрати найкращий варіант саме для вашого будинку завжди допоможуть професіонали https://climat-service.kiev.ua/